ГолосUA
18:46 17/09/2009

Екологи кажуть, що держпрограма з розвитку лісового господарства може мати негативні наслідки

Екологи критикують державну програму з розвитку лісового господарства і застерігають від її можливих негативних наслідків: втрати природних степових земель, а також рослин і тварин, занесених до Червоної книги.

За офіційною інформацією, цільова державна програма з розвитку лісового господарства в Україні на 2010-2015 роки передбачає збільшення площі лісів на 430 тисяч гектарів, проведення інвентаризації лісів, обсягів їхньої сертифікації за міжнародними стандартами та впровадження сучасних технологій в лісовому господарстві. Кабмін також спрямував на додаткове узгодження в міністерствах рішення про мораторій на вирубку лісів у Карпатах.

Як повідомив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк, за розробленими Держлісгоспом регіональними нормативами лісистості, передбачається засадження чотирьох відсотків степової зони та восьми відсотків кримських земель. Це,  на переконання  еколога, означає використання "колосальних площ степу, де ліс не росте і рости не буде".  

За його словами, з сорока відсотків степу, який вкривав територію України, сьогодні лишився лише один відсоток земель, на яких наразі збереглися види тварин та росли, занесених до "Червоної книги". О. Василюк переконаний, що саме ці території піддаватимуться залісненню, оскільки це, переважно "балки, схили, яри, які не вдалося розорати, і які в реєстрах сільських районних рад значаться, як "землі запасу". Лише на Луганщині планується засадити лісом понад сто тисяч гектарів, що перевищує площу всіх луганських степів, що досі збереглися, сказав еколог.

Внаслідок таких дій можуть зникнути реліктові рослини та тварини, застеріг О. Василюк, зауваживши, що це  суперечить міжнародним конвенціям, до яких приєдналася Україна. Екологи вже висловили протест проти цих планів і сподіваються на докорінний перегляд програми вже найближчим часом.

За матеріалами "Німецької хвилі"

 

Читайте также по теме