ГолосUA
09:40 16/10/2010

Екологи стурбовані станом Чорного моря

size="4">Фахівці з різних країн, що прийняли участь у III Міжнародній конференції «Сучасні проблеми генетики, радіобіології, радіоекології та еволюції», яка проходила в Алушті з 9 по 14 жовтня, висловили стурбованість екологічним станом Криму і Чорного моря.

Як повідомила прес-служба Кримської республіканської асоціації «Екологія і світ», в роботі конференції взяли участь відомі вчені з Росії, США, Канади, України, Німеччини, Франції, Італії, Болгарії, Білорусі, Таджикистану.

Присутні висловили тривогу щодо сучасного екологічного стану території Кримського півострова і Чорного моря.

За оцінкою експертів, більше 80% забруднення моря дає антропогенна діяльність на прилеглій суші.

 

size="4">У зв'язку з цим, на думку екологів, необхідна екологізація промисловості та сільського господарства, комунального і портового господарства приморських міст і селищ.

«Треба забезпечити повне припинення скидання в море неочищених стічних вод, перепрофілювати « брудні » хімічні та інші промислові підприємства, вирішувати проблеми твердих побутових і промислових відходів, розвивати в регіоні поновлювані джерела екологічно чистої енергії, розширювати екомережі та мережу лісових насаджень у прибережних районах, дбайливо охороняти території вже сформованого природно-заповідного фонду », — перерахували в прес-службі пропозиції фахівців.

Разом з тим учасники конференції відзначили позитивні приклади створення на території півострова заповідників, Національного природного парку та екологічної мережі.

 

size="4">За матеріалами: Новости Крима

 

 

 

 

/>

size="4"> 

Читайте также по теме