ГолосUA
08:35 18/03/2010

Екологічні проблеми Калуша можуть повторитись і в іншому місті Івано-Франківщини

Екологічні проблеми прикарпатського Калуша можуть повторитись у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. /> Про це повідомили у прес-службі Івано-Франківської облдержадміністрації.
 

Відповідно до інформації, у Рожнятівській райдержадміністрації на Івано-Франківщині спеціалісти ТОВ «Карпатнафтохім» з Калуша презентували проект «Будівництво розсолопромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі для забезпечення сировиною виробництво хлору і каустичної соди мембранним методом». Під час його обговорення зазначалося: необхідно провести більш детальну незалежну екологічну експертизу щодо можливих катаклізмів, зокрема щодо зсувів ґрунту.
Фахівці ТОВ «Карпатнафтохім» ознайомили керівників Рожнятівщини та представників громади районного центру з новітніми технологіями підземного вилущування покладів кам’яної солі за допомогою свердловин глибиною до 1000 м, методом розчинення водою підземних покладів.

Зазначалося: дані щодо соленосних покладів на ділянці Верхньострутинського родовища отримані в результаті декількох стадій геологорозвідувальних робіт. Соленосні поклади становлять 76,49%, решта – це нерозчинений залишок, що підтверджує придатність цієї солі для виробництва хлору і каустичної соди.

Згадуючи «соленосні» проблеми Калуша і району, рожнятівці — учасники обговорення цього проекту – були одностайні: необхідно провести більш детальну незалежну екологічну експертизу, громадські слухання, у тих селах району, на території яких будуть проходити трубопроводи. Насамперед, необхідно вияснити доцільність та фінансово-господарську вигоду для району з цього проекту, методи компенсації сільським громадам, дати сучасне наукове і технологічне обґрунтування і передбачення можливих катаклізмів, зокрема зсувів ґрунту.

Нагадаємо, 10 лютого 2010 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації. Як зазначалося, внаслідок прийнятих свого часу неправильних рішень щодо розташування і експлуатації хвостосховищ, відвалів, акумулюючих ємностей та способу ліквідації шахтних порожнин, що утворилися в результаті господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі Івано-Франківської області, було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей.

 

Читайте также по теме