Екосистема Чорного моря є стабільною та не викликає особливих побоювань.
Про це свідчать результати повного біогідрохімічного дослідження акваторії Азово-Чорноморського басейну, повідомили кореспонденту ГолосUA у прес-службі Всеросійського науково-дослідного інституту рибного господарства та океанографії.
Для довгострокових екологічних досліджень Азово-Чорноморського басейну була створена та обладнана лабораторія, що дозволяє цілорічно здійснювати комплексні екологічні дослідження. Вчені провели цілий ряд досліджень з метою з’ясування закономірностей багаторічних змін в екосистемах Азовського і Чорного морів. Востаннє подібні гідрологічні та біологічні роботи проводилися 20 років тому, а повний біогідрохіміческій комплекс досліджень екосистем рибогосподарського значення виконаний вперше. Всього виконано 1940 океанологічних і 36 гідробіологічних дослідів.
Попередні результати досліджень показали, що в Чорному морі підвищилося видове різноманіття і чисельність ряду видів молюсків, відзначено відновлення багаторічних заростей морських трав. Також сталася відносна стабілізація структури бентосних спільнот, характерна для ранньої морської фази, що спостерігалася в лиманах на початку 2000-х років.
Д. Кляхін />