Виконання передвиборчої обіцянки про надання вчителям статусу держслужбовців зробило би їх ще безправнішими через обмеження, що накладає статус держслужбовця, пише у своїй статті для «Дзеркала тижня» голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.
«У період нинішніх президентських виборів «наймоднішою» у боротьбі за серце (точніше голос) вчителів стала обіцянка надати їм статус держслужбовців. Улаштовуючи такий «атракціон щедрості», політики сподівалися на лояльність педагогів. Проте очевидно, що, просуваючи ідею держслужби, ні з ким з учителів вони не порадилися», — відзначив експерт.
«Статус держслужбовця зобов’язує бути присутнім на робочому місці з 9-ї до 18-ї години, відповідно вчитель втрачає час на самопідготовку. Відпустка в держслужбовців — календарний місяць, набагато менше, ніж у вчителів. 56 днів основної відпустки і ще кілька днів соціальної (для окремих категорій, які мають дітей) — єдиний привілей українських педагогів», — наголосив Яцунь.
Крім того, зауважує експерт, держслужбовцям в Україні заборонено влаштовувати мітинги і страйки. «Це на Заході розрізняють чиновників і держслужбовців, і лише чиновники не мають права страйкувати, а в Україні всіх, хто перебуває на держслужбі, позбавили такого права. Тобто якби закон про держслужбу для працівників освіти був ухвалений, то такий «подарунок» від політиків зробив би вчителів іще безправнішими», — пише Яцунь.
На думку профспілкового керівника, з усього спектра статусу держслужбовця працівникам освіти потрібна лише одна позиція: пенсія 80—90% заробітку, для чого необхідні поправки до Закону «Про освіту».