Націоналізація є небезпечною для України, оскільки держава ніколи не була ефективним суб’єктом підприємництва.
Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер .
Вчений нагадав, що націоналізація, зокрема, у західних країнах, є мірою тимчасовою (як тільки криза мине, націоналізовані банки й компанії знову будуть продані у приватні руки) і несправедливою.
Він також наголосив, що сама по собі націоналізація з подальшим продажем — це перекладання проблем, пов’язаних з неефективними власниками, на платника податків.
«Тому все залежить від поведінки держави. Та в мене є великі сумніви, що вона поводитиметься як ефективний власник. В Україні така позиція небезпечна десятиразово. Ми — корупційне суспільство, і ми ніколи не показували, що держава може бути ефективним суб’єктом підприємництва. На мій погляд, це невиправдано великі ризики, пов’язані з ідеологією націоналізації.», — пояснив Олександр Пасхавер.
На його думку, неправильним кроком є, зокрема, спроба націоналізувати банки за умов бідної країни та корупційного суспільства.
«Національний банк має хороші банки рефінансувати і намагатися стимулювати купівлю малоефективних банків більш ефективними», — порекомендував учений.