Політична невизначеність в НАТО і слабкість України можуть створити зручний фон для вступу України до блоку.
Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» заявив відомий британський аналітик, керівник програм з питань Росії і Євразії лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.
«Деякі найвідданіші друзі України починають думати про неможливе: що, не зважаючи на нездатність України йти вперед, наближаючись до стандартів НАТО, сьогодні настав той найбільш зручний, але короткий момент, коли годилося б розглянути її заявку на вступ», — вважає Шерр.
«В цей зручний момент позитивну роль можуть відіграти слабкості України і сумніви Росії, посилені впливом на ситуацію світової фінансової кризи», — уточнив він.
При цьому, на думку експерта, відносно зручний момент для подачі Україною заявки на членство в блоці не буде дуже тривалим.
«Цей момент потрібно використовувати з максимальною користю, тому що, як показує історія, такі паузи зазвичай тривають недовго», — підкреслив він.
Експерт вважає, що перед НАТО в даний момент постав цілий ряд взаємозв’язаних проблем, зокрема, консолідації і збереження єдності за умови подальшого розвитку.
«Сьогодні головне завдання НАТО — консолідація і відновлення єдності та колишньої потуги. Якщо альянс хоче досягти цієї мети, він не може дозволити собі відступити, і водночас не наважується зробити крок уперед», — переконаний Шерр.
На його думку, позитивним для України чинником є також готовність Європейського союзу більш системно підходити до власної безпеки і вибудовування взаємин з Україною.
«Євросоюз повинен стратегічно підходити до питання своїх відносин з Україною, як і до питань власної безпеки. Як випливає з недавно укладеної між Україною і ЄС рамкової угоди з модернізації української газотранспортної системи, ЄС нарешті, почав це робити», — констатував експерт.