face="Times New Roman, serif">
size="3">Найголовнішим чинником, що заважає просуванню України в напрямку до демократії, є байдужість і пасивність суспільства.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, які були оприлюднені сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Експерти зазначили, що заважають розвиватися українській демократії саме «нерозвиненість, байдужість і пасивність громадянського суспільства, його розпорошеність і нездатність до об’єднаних дій». Вони відзначили відсутність у суспільстві належної політичної культури, правової свідомості, відчуття громадянина, а не підданого.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Одним з найголовніших чинників, згідно з опитуванням, є неефективність судової системи та залежність судів від влади. «Право в країні використовується тільки «проти ворогів», а якщо судові рішення і були ухвалені, то вони або зовсім не виконуються, або виконуються неналежно», — зазначили експерти.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Також серед завад на шляху до розвитку української демократії фахівці назвали тотальну корупцію в суспільстві, низьке забезпечення свободи слова,недемократичність влади, використання у внутрішній політиці російської моделі «керованої» демократії, олігархічних характер політичної системи, «вплив олігархів на ухвалення політичних рішень».
face="Times New Roman, serif">
size="3">Для вирішення цих проблем, на думку експертів, українці мають, перш за все, об’єднатися для спільних реакцій на дії влади, а також необхідне об’єднання влади і опозиції.
face="Times New Roman, serif">
size="3">Нагадаємо, що результати експертного опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва свідчать про те, що рівень української демократії становить 4,75 балів за десятибальною шкалою.
Експертне опитування проводив фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з 28 січня до 4 лютого 2011 року. Мета — оцінити стан демократичних свобод демократ в Україні . Усього було опитано 63 експерти.
Читайте также по теме