ГолосUA
16:38 16/03/2009

Епідемія грипу у Києві переноситься на квітень

Вперше за 10 років київські школи не закривалися на карантин — епідемії грипу взимку не було. Але медики кажуть, що загроза ще не минула, і епідемія може початися у Києві наприкінці березня-початку квітня.

Про це повідомила «Газета по-київськи».

З осені минулого року киян залякували, говорячи про те, що і грип буде страшним, і ускладнення неминучі, так й сама епідемія буде «крутішою», ніж в минулому році. Епідемія в Україні була, але тільки в східних регіонах.

«Три чинники пояснюють, чому у цьому році в столиці не було епідемії грипу: насамперед, це аномально тепла погода, — пояснює академік Аркадій Фролов. Під час холоду вірус грипу поводиться більш агресивно. По-друге, новий штам вірусу грипу Брісбен виявився схожий на торішній, і, ймовірно, у людей спрацював так званий «перехресний імунітет», коли організм як би «згадує» інфекцію і не дає бурхливої реакції. І третя причина — соціальна. Невеликий підйом захворюваності співпав з періодом зимових канікул, безстрокових відпусток, на той період з Києва люди стали масово роз’їжджатися по регіонах. Відразу ж після Нового року скоротилася кількість іногородніх у столиці, багато людей перейшли на неповний робочий тиждень, вільнішим став громадський транспорт".

Однак, за словами дільничного терапевта центральної поліклініки Святошинського району, інколи були важкі прояви: з дуже високою температурою, сильною нежиттю і кашлем. Хоча викликів у самий розпал було не більше 2-3 на день.

Проте, медики все одно не радять розслаблятися. За словам А.Фролова, наприкінці березня очікується різке похолодання і вірус грипу В може активізуватися, так що хвиля захворюваності може накрити Київ наприкінці березня — у квітні. Подібне вже траплялося — іноді хвиля йшла на спад лише у травні. 

Читайте также по теме