Епідемії менінгококу у столиці немає — КМДА

Говорити про підвищену захворюваність на менінгококову інфекцію у Києві ще зарано.

Про це повідомила заступник начальника Головного управління охорони здоров'я КМДА Валентина Залеська на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Говорити про якусь підвищену захворюваність чи ще про щось передчасно”, — сказала В. Залеська.

За її словами, динаміка поширення захворювання не перевищує показники попередніх років. Так, як зазначила фахівець, у 2009 році на менінгококову інфекцію у столиці захворіло 19 дітей, у 2010 — 20, двоє з яких померли. З початку цього року такий діагноз був поставлений двом дітям, таким чином, як повідомила В. Залеська, розповсюдження хвороби не перевищило звичайні показники.

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо, що у Києві від менінгококової інфекції померла дитина. 28 січня до відділення невідкладної допомоги дитячої поліклініки №1 звернулась мама дитини, учня 2 класу, за медичною допомогою. Карета невідкладної допомоги доставила дитину в центральну міську клінічну інфекційну лікарню у вкрай важкому стані. Хлопчик помер у реанімації.

Довідка: Менінгококова інфекція – це непоширене захворювання, яке має низьку летальність. Захворювання, як правило, починається гостро та раптово, з підвищення температури до 39 – 40 градусів. Для захворювання на менінгококову інфекцію характерні такі ознаки: блідість шкіряних покровів, головний біль, іноді – блювота. Через декілька годин з’являється характерне висипання на тілі – стегнах, гомілках, ступнях. Щоб уникнути негативних наслідків при цьому захворюванні необхідно терміново звернутися до лікаря.

Читайте также по теме