ГолосUA
07:54 02/03/2010

FATF збирається повернути Україну в чорний список

FATF внесла Україну до списку держав, які мають в законодавстві недоліки, що стосуються боротьби з брудними грошима.

Група з розробки фінансових заходів з боротьби з відмиванням грошей (FATF) виконала вимогу країн G20, які в жовтні 2009 року наполягли на формуванні до кінця лютого 2010 року нового чорного списку держав, які становлять ризик для світової фінансової системи.

У новий список FATF включила три категорії країн, які не співпрацюють в протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

У першу категорію включено Іран, проти якого FATF закликала застосовувати контрзаходи для захисту від ризиків відмивання грошей. У другій категорії – Ангола, КНДР, Еквадор і Ефіопія, які до лютого 2010 року не підготували плани з усунення значних недоліків в національних системах протидії відмиванню грошей. У третій – країни, що не усунули до лютого законодавчі прогалини, які не дозволяють своєчасно припинити злочинну діяльність: Пакистан, Туркменія, Сан-Томе и Принсипи. З моніторингу FATF знято Узбекистан.

Україна до лютого також мала посилити фінансовий моніторинг, проте необхідні закони так і не ухвалила. У Кабінеті Міністрів ще в грудні попереджали, що FATF обов’язково внесе країну до чорного списку, з якого виключила її в 2004 році.

Втім, FATF внесла Україну в список держав, які мають недоліки в режимі фінансового моніторингу і висловили намір їх усунути. Компанію їй склали ще 19 країн: Азербайджан, Антігуа і Барбуда, Болівія, Греція, Індонезія, Йемен, Катар, Кенія, Марокко, Мьянма, Непал, Нігерія, Парагвай, Сірія, Судан, Таїланд, Тринідад і Тобаго, Туреччина і Шрі-Ланка. Раніше в цьому списку було 30 держав.

У Держфінмоніторингу побоюються, що Україна може потрапити в чорний список на початку літа. «У травні ми повинні відзвітувати перед FATF про виконання наших зобов’язань. Нам необхідно прийняти два законопроекти. Перший – про боротьбу з відмиванням грошей – вже був прийнятий Верховною Радою, але потім його необгрунтовано ветував президент. Другий – про боротьбу з тероризмом, хоча у нас тероризму немає. Якщо ми не ухвалимо ці документи, в червні Україну внесуть до чорного списку FATF», – сказав заступник глави Держфінмоніторингу Станіслав Клюшке.

Народні депутати вважають, що обидва документи незабаром будуть ухвалені і FATF не застосовуватиме санкцій. «Перенесення голосування було пов’язане з технічною ситуацією. Ми всі агітували за його ухвалення, тому що знаємо, якими санкціями загрожує внесення до чорного списку. З цими двома законопроектами ми возимося вже декілька років. Сподіваюся, на найближчій сесії вони будуть прийняті», – повідомив народний депутат Василь Горбаль (Партія регіонів).

За матеріалами: “Коммерсант-Украина”

 

Читайте также по теме