Федерація профспілок України звинувачує Міжнародний валютний фонд у втручанні у внутрішню політику України. Про це йдеться у заяві ФПУ, опублікованій на офіційному сайті.
«Скориставшись безпрецедентним спадом, безвихідним станом української економіки, до якого її довела попередня влада, та критичною залежністю від зовнішніх кредитів, МВФ дозволяє собі цинічно втручатися у внутрішню політику суверенної держави», — йдеться у повідомленні.
«Міжнародним банкірам виявилося мало обґрунтованих гарантій Уряду щодо повернення отриманого кредиту, стабілізації державного бюджету та фінансової системи країни. Вони прямо диктують обмеження заробітних плат та соціальних виплат, підвищення цін, змушують український народ ще довше працювати, аби заробити злиденну пенсію», — говориться у заяві.
Федерація профспілок зазначає, що зобов’язання України перед МВФ у соціальній сфері «перекреслюють перспективи соціального розвитку України та її конституційний статус як соціальної держави, знекровлюють трудовий потенціал та підривають економічну конкурентоздатність на світовому ринку».
Федерація відзначає, що підвищення на 5 років пенсійного віку жінкам залишить без роботи понад 2 мільйони випускників шкіл та молодих спеціалістів, які змушені будуть шукати роботу за кордоном.
Федерація профспілок України вимагає від Міжнародного валютного фонду терміново провести спільні консультації з керівництвом уряду України та представниками всеукраїнських профспілок для обговорення умов кредитування України, зняття соціальних обмежень.
«Звертаємось до Міжнародної організації праці, Міжнародної конфедерації профспілок з проханням надіслати в Україну своїх експертів для оцінки ситуації, що склалася, з метою підтримки позиції професійних спілок та збереження стабільного соціального діалогу в Україні», — йдеться у заяві.
Нагадаємо, ФПУ очолює народний депутат від Партії регіонів Василь Хара. На днях він висловив упевненість, що не буде виконане зобов’язання України перед Міжнародним валютним фондом про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
Додамо також, що Україна зобов’язалася перед МВФ обмежити зростання зарплат державним службовцем в 2011 році і в середньостроковій перспективі, підвищити пенсійний вік жінок, підвищити ціни на газ для населення і теплокоммуненерго ще на 50% з квітня 2011 року тощо. />
28 липня рада директорів МВФ прийняла рішення про виділення Україні в рамках нової програми stand by кредиту на суму 15,15 млрд. доларів на 2,5 роки.