Асоціація фермерів і приватних землевласників України вимагає від Верховної Ради здійснення законодавчих дій по врегулюванню кризової ситуації в аграрному сектору. Представники асоціації зазначають, що закупівельні ціни на зерно знову зменшилися:
фуражна пшениця втратила в ціні близько 200 гривень: з 850 до 600-650 гривень за тонну; />
тонна фуражного ячменю тепер коштує 800 гривень, місяць тому — 1000 гривень.
ціна продовольчої пшениці складає 1000-1100 гривень за тонну, місяць тому — 1300 гривень.
“Україна спостерігає кризу аграрного сектору, а саме ринку зерна, і як наслідок, негативні тенденції на продовольчому ринку. І це на фоні рекордного врожаю зернових за всі роки незалежності країни” — констатує Іван Томич, президент Асоціації фермерів.
Зокрема, селяни вимагають внести такі зміни:
виділити Аграрному Фонду на викуп в українських аграріїв зерна по заставним цінам додатково 3 млрд гривень;
виділити на здешевлення кредитів для українських товаровиробників додатково 700 млн. гривень;
на часткову компенсацію вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва виділити 300 млн. гривень:
на експлуатацію сільськогосподарських державних меліоративних систем — 300 млн. гривень;
на кредитування фермерських господарств через український державний фонд додатково виділити 80 млн. гривень.
Аграрії також говорять про необхідність удосконалення податкової політики по відношенню до середнього та дрібного сільськогосподарського товаровиробника.
На думку фахівця, збитки селян та зниження цін на зернові прямо пов’язано з політичною кризою в Україні. Саме тому Верховна Рада не може внести ряд змін до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства” , завдяки котрим аграрії зможуть нормально працювати, “бо сьогоднішні закупівельні ціни на зерно є руйнівними для всього сільського господарства” — зазначає Іван Томич.