Зовнішня політика України має бути багатовекторною та розгалуженою. Нам категорично не можно віддавати перевагу одному напрямку інтеграції.
Про це сьогодні під час круглого столу повідомив голова правління центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
За його словами, зовнішні ризики для України зумовлені двома факторами: по-перше, це неоімперіалістичні погляди РФ на незалежну Україну. Інший аспект — поступово створений новий етап холодної війни між США та Росією, в якій Україна може почати відігравати центр протистояння. Адже НАТО вже прийшло на схід, а Росія поволі нарощує «мускулатуру».
Наразі євроатлантичний альянс переживає кризу, а вступ до нього поставить під сумнів співпрацю Росії з Україною. Варіант нейтралітету, як ми бачимо з історії, ніколи не врятовував жодну з країн — їх все одно атакували, — запевнив В.Фесенко
Експерт вважає, що альтернатива розвитку України для збереження національної безпеки — двостороння співпраця із НАТО, але без вступу до цієї організації.
Щодо загрози неоімперіалістичної Росії — ця проблема може вирішитись лише відновленням добросусідських відносин, для нейтралізації її намірів. Кожен російський політик розуміє, що ніколи не згадає про порушення територіальної цілісність України, навіть при найгірших обставинах. Тому відновлення гарного позиціонування вкрай необхідне, — наголосив експерт.
Один із важливих кроків для України також є участь у розробці нової концепції європейської безпеки, яка наразі планується формуватись — це дасть нам можливість підштовхнути розвиток вгору.
«Найголовніше — це багатовекторність відносин, не можна зациклюватись з Росією. Чи із США чи Європою. Треба співпрацювати з усіма. Такий крок буде найрозумнішим для України» — зазначив експерт.