Сьогодні агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітенту чотирьох українських банків: «Кредитпромбанку», «Укргазбанку» і «Всеукраїнського Акціонерного Банку» — з "B-"(В мінус) до "CCC", і «Родовід Банку» — з "CCC" до "CC", повідомили в агентстві.
Також Fitch Ratings понизило національний довгостроковий рейтинг «Діамантбанку» та індивідуальний рейтинг «Сведбанку» (Україна). Одночасно були підтверджені рейтинги семи інших українських банків — «ПриватБанку», «Першого Українського Міжнародного Банку», банку «Кредит-Дніпро», банку «Хрещатик», «Індустріалбанку», банку «Південний» і банку «Форум». Прогноз по довгостроковим рейтингам дефолту (для тих із перерахованих банків, яким вони присвоєні) — «негативний».
Пониження рейтингів відображає значний вплив ризиків ліквідності і ризиків, пов’язаних з якістю активів, а також посилення тиску на капітал, з яким стикаються українські банки через різке знецінення гривні у IV кварталі 2008 року і слабкого прогнозу щодо економіки України.
На думку Fitch, банки, рейтинги яких були понижені, є найбільш вразливими до цих ризиків у зв’язку з помітним погіршенням якості активів, показників капіталізації і/або ліквідності цих фінансових організацій.
Підтвердження рейтингів банку «Кредит-Дніпро», банку «Хрещатик», «Індустріалбанку» і банку «Південний» враховує їхню нішову регіональну клієнтську базу і більш сильну капіталізацію. Підтвердження рейтингів «ПриватБанку» і «Першого українського міжнародного банку» відображає їхню надійну клієнтську базу, значні можливості до поглинання збитків і якість управління ризиками вище середнього рівня (для українського ринку). У той же час «негативний» прогноз всіх банків, які мають українських власників, показує можливість подальшого пониження рейтингів, у тому числі й у тих банків, рейтинги яких були підтверджені сьогодні, оскільки складне операційне середовище продовжує негативно впливати на якість активів, капітал і ліквідність банків.