ГолосUA
06:43 13/07/2010

Фонд Ахметова візьметься за стратегію розвитку Дніпропетровщини

За підвищення конкурентоздатності Дніпропетровщини візьметься фонд Ахметова «Ефективне управління».

Проект стратегії в понеділок на засіданні ради регіону презентував голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул. />  
Від усіх інших програм розвитку цю відрізнятиме конкретність, каже голова дніпропетровської обладміністрації Олександр Вілкул.

На його переконання, розвиток усього та одразу, як це зазвичай проголошується у подібних документах, за нинішніх економічних умов є нереальним. Тому в програмі підвищення конкурентоздатності будуть визначені так звані «локомотивні точки зростання» — тобто сфери, розвиток яких є найбільш бажаним, адже автоматично запускає розвиток багатьох суміжних галузей.  

Визначати їх та прописувати стратегію розвитку буде американська фірма “Monitor Group”. Її директор Ендрю Сворт розповів, що перші програмні напрямки будуть визначені вже до кінця цього року.

«Перевага надаватиметься тим галузям, у виробничому циклі яких задіяно якнайбільше великих, середніх та малих підприємств, — каже Ендрю Сворт. — У результаті маємо отримати економічне зростання регіону в цілому та збільшення робочих місць.

Фінансуватиме цю розробку фонд «Ефективне управління». Свою зацікавленість у проекті представники фонду пояснили тим, що Дніпропетровщина нині займає друге місце за економічним потенціалом в Україні, тому робота тут дуже перспективна.

Місцеві аналітики в цілому проект схвалюють. Політолог Віктор Пащенко каже, що “до позитиву можна зарахувати те, що фонд уже має досвід розробки подібних проектів для Львова та Донецька, репутація розробників не викликає сумнівів і бюджетні кошти на цей проект не витрачатимуться”.  

Проте, зазначив аналітик, якщо аналізувати попередні проекти, то, приміром, Донецьку владу його результати не задовольнили. Бо зроблені пропозиції, фактично, консервували актуальний стан речей.

Крім того, каже Пащенко, є небезпека, що розвиток цілого регіону може бути підпорядкований обслуговуванню інтересів усього однієї бізнес-групи. Запобігти цього можна за допомогою громадського обговорення кожного етапу проекту та паралельною розробкою альтернативних програм, вважає експерт.

За матеріалами: Німецька хвиля
 

Читайте также по теме