ГолосUA
10:56 15/08/2010

ФПУ збирається пікетувати МВФ

У понеділок, 17 серпня, Федерація профспілок України пікетуватиме представництво Міжнародного валютного фонду в Києві.

Глава Федерації, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара пояснив, що акція відбудеться через втручання МВФ у внутрішню соціальну політику держави.

"Наші претензії до МВФ в тому, що їхні вимоги категоричні. Але якби наші політики не погодилися на них, Фонд би не дав кредит. І країні було б дуже погано. Найгірше, що відмовлятися від кредиту не можна, тому що 1/3 промисловості минулою владою практично знищена. Ці люди зробили стільки зла нашій країні. Вони зруйнували економіку, розорили казну, фінансова система тріщить по швах. Для того, щоб витягнути країну з цієї прірви, звичайно, потрібні гроші", — сказав депутат.

На його думку, МВФ не повинен був вимагати підвищення ціни на газ для населення. У країні є 20 млрд кубометрів власного дешевого газу. І виходити на європейську ціну на газ при українській заробітній платі, яка в 20 разів нижча за європейську, — "це не добро від Міжнародного валютного фонду". Те ж стосується підвищення цін на інші комунальні платежі. Хара нагадав, що підвищення тарифів спровокувало зростання ціни на продукти і товари.

"Якщо збільшити пенсійний вік для жінок на 5 років, як вимагає МВФ, не звільнятимуться робочі місця. Людина тягнеться-тягнеться до пенсії, а її залишають на роботі. І молодим людям після шкіл та інститутів просто нікуди буде поступати на роботу. Або треба створити робочі місця мільйонам, як це обіцяв Ющенко. Але це складно, тому що одне місце коштує 40 тисяч доларів. Це не просто звільнилося місце, його побілили-пофарбували, а прийняли іншу людину — сідаєте, працюйте! Це нове виробництво, новий цех, високі технології, висока зарплата", — сказав Хара.

Він відзначив, що сьогодні в країні і так достатньо високий рівень безробіття. А якщо люди йтимуть на пенсію із затримкою на 5 років, це погіршить ситуацію. Фахівці будуть вимушені шукати роботу за кордоном.

Тому 17 серпня під час пікетування Федерація вимагає від МВФ "терміново провести спільні консультації з керівництвом уряду України і представниками всеукраїнських профспілок для обговорення умов кредитування України, зняття необґрунтованих соціальних обмежень".

В обмін на кредит МВФ Україна зобов’язалася провести цілий ряд непопулярних реформ. Під цим, передусім, мається на увазі лібералізація внутрішнього газового ринку, для чого потрібно буде підвищити тарифи.

Крім того, серед вимог МВФ — і підвищення пенсійного віку. Жінкам до 2020 року на п’ять років піднімуть пенсійний поріг. Тобто тим працівницям, кому сьогодні 51 і більше, пощастить вийти на заслужений відпочинок раніше 60, іншим — ні.

Раніше депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив, що влада буде і далі проводити переговори з МВФ, щоб показати недоцільність підвищення пенсійного віку.

За матеріалами: gazeta.ua  

Читайте также по теме