Компанія «Газпром» має намір зайнятися освоєнням нових родовищ на арктичному шельфі. />
Про це повідомило управління інформації газової компанії.
«За підсумками сьогоднішнього засідання правління ВАТ «Газпром» розглянуто питання про участь компанії в розробці шельфових родовищ, а профільним підрозділам доручено провести низку заходів у цьому напрямі», — сказано в повідомленні.
Зокрема, профільним підрозділам «Газпрому» доручено розробити і представити керівництву компанії коригування програми робіт ВАТ «Газпром» з освоєння ресурсів вуглеводнів на шельфі РФ до 2030 року.
Також доручено продовжити роботу із забезпечення введення в розробку першочергових родовищ на шельфі РФ: Прирозламного нафтового родовища в 2011 році, Штокмановського газоконденсатного родовища в 2013 році і Кіринського газоконденсатного родовища в 2014 році.
За оцінками «Газпрому», початкові сумарні ресурси вуглеводнів континентального шельфу Росії становлять близько 100 млрд. тонн умовного палива (т.у.п.), з яких близько 80%, — газу. Основні ресурси вуглеводнів (близько 70%) зосереджені в надрах Баренцевого, Печорського і Карського морів. При цьому в надрах Баренцевого і Карського морів переважають газ і конденсат, у Печорському морі — нафта.
Шельф арктичних морів рекомендований програмою робіт ВАТ «Газпром» із освоєння ресурсів вуглеводнів на шельфі РФ до 2030 року як об`єкт першочергового вивчення, підготовка ресурсної бази і формування нових нафтогазовидобувних районів.
У період 2005-2008 років приріст запасів ВАТ «Газпром» у результаті проведення геологорозвідувальних робіт на шельфі Росії становить більш як 1,5 млрд. т.у.п. Очікуваний приріст запасів вуглеводнів ВАТ «Газпром» на шельфі Росії в 2009-2020 роках становитиме близько 5,6 млрд. т.у.п.
Як основні перспективні райони шельфу Росії «Газпром» розглядає шельф Баренцевого, Карського, Печорського і Каспійського морів, акваторії Обської і Тазовської губ, шельф Охотського моря, зокрема шельф о.Сахалін і Західної Камчатки.