Депутати національної асамблеї Квебеку прийняли законопроект про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Відповідне рішення парламент цієї канадської провінції одноголосно прийняв 3 червня.
Закон визначає Голодомор як "акт геноциду українського народу в Україні 1932-1933 роках. Жертвами якого стали мільйони українців".
"Голод був штучно створений радянським режимом Йосипа Сталіна, щоб знищити прагнення українського народу до побудови вільної і незалежної української держави", — цитує документ агентство.
Депутати також вирішили, що кожну четверту суботу листопада відзначатиметься День пам’яті жертв Голодомору. Як підкреслили в Конгресі українців Канади, цей закон є продовженням законодавчих актів щодо Голодомору.
Зокрема, він продовжує указ президента України від 1998 року, який був схвалений Верховною Радою в 2006 році, і закон про Голодомор, який одностайно був прийнятий Парламентом Канади в 2008 році.
"Ми дуже цінуємо роботу депутатів нацассамблеі Квебеку, згідно з якою трагедія Голодомору вже визнана на високому рівні, що тим самим пролито світло на чорні плями в історії Радянського Союзу", — зазначив президент Конгресу українців Павло Грод.
"Квебек став шостою юрисдикцією в Канаді, що визнала Голодомор актом геноциду українського народу", — підкреслив він.
Як відомо, раніше відповідні акти про визнання Голодомору геноцидом українського народу були прийняті законодавчими зборами провінцій Альберта, Саскачеван, Манітоба та Онтаріо.
В свою чергу, президент Віктор Янукович виступаючи 27 квітня на засіданні ПАРЄ висловив думку, що Голодомор був загальною трагедією народів СРСР, а не лише українців. />
За матеріалами: УНІАН