ГолосUA
12:21 03/11/2010

Горбаль просить парламент не обмежувати права молоді

 

size="4">Голова Львівської ОДА Василь Горбаль 2 листопада скерував листа голові Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Павлу Костенку з проханням підтримати ініціативу молоді Львівщини та відмовитись від звуження прав молодіжних та дитячих громадських організацій щодо доступу до інформації. 

 

size="4">Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

 

size="4">Зокрема, у листі Львівська ОДА просить законодавців виключити із законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» (реєстраційний номер 2593 від 03.06.2008) норми, які можуть позбавити значну частину молодіжних та дитячих громадських організацій права доступу до інформації.

 

size="4">«Статтю 8 проекту закону, який було ухвалено у першому читанні, пропонується доповнити кількісними критеріями, згідно з якими громадські організації чисельністю менше 0,5% від чисельності відповідної територіальної громади чи менше 10 тисяч членів для всеукраїнських організацій, будуть обмежені у можливості брати участь в обговоренні рішень, які стосуються програм щодо дітей та молоді. З метою недопущення звуження прав молодіжних та дитячих організацій, прошу виключити згадану норму із законопроекту», – йдеться у листі голови ЛОДА Василя Горбаля.

 

size="4">Лист став наслідком проведення круглого столу керівництва Львівської обласної державної адміністрації з представниками молодіжних організацій, органів студентського самоврядування та студентських профспілок. У межах круглого столу присутні представники молодіжних організацій висловили стурбованість окремими нормами згаданого законопроекту.

 

size="4">Радник голови ЛОДА Анатолій Ігнатович пояснив, що «кількісні критерії, сформульовані у законопроекті, можуть фактично розділити молодіжні та дитячі організації на умовно «репрезентативні» та «нерепрезентативні» у питаннях надання їм інформації.

 

size="4">Під час круглого столу, представники молоді зауважили, що таким чином може з’явитися новий метод дискримінації «меншості». «Нерепрезентативна» організація, не отримавши проект певного рішення, може звернутися до влади, користуючись Законом «Про звернення громадян», але може отримати відписку про те, що обов’язку надавати інформацію «маленьким» організаціям не існує. Потрібно зрозуміти, що в Україні немає великої кількості громадських організацій, які мають 10 тис. членів чи 0,5% від кількості мешканців громади. Львівська ОДА постійно відкрита до діалогу з усіма молодіжними організаціями, тому не підтримує ухвалення даного законопроекту».

size="4">Л. Мицай

Читайте также по теме