За його словами, для Брюсселя практика, коли високопосадовці, приїжджаючи до штаб-квартири НАТО, не відвідують інші європейські інституції, є нормальною. Також абсолютно нормальним є і той факт, що на зустріч із журналістами запрошена обмежена кількість представників засобів масової інформації.
Говорячи про можливість для пана Хорошковського відвідати інші європейські інституції, наприклад, Європейський парламент, який нещодавно досить критично висловився про деякі аспекти роботи української Служби безпеки, політолог висловив думку, що голова спецслужби, навпаки, не повинен зустрічатися з політиками. "Як у голови спецслужби у нього немає права зустрічатися з політиками", — вважає експерт.
"У нас на Заході спецслужби теж є секретними організаціями, але їх контролює парламент та незалежні депутати. Треба укріпляти суспільний та парламентський контроль над цим органом, і якщо вдасться під час цих переговорів в НАТО просунутися у цьому питанні — це був би хороший результат", — підкреслив Форстнер.
Коментуючи візит пана Хорошковського до штаб-квартири НАТО, політолог зауважив, що наразі альянс формує нову стратегічну концепцію, де будуть визначені нові загрози. "Ці нові загрози вимагають спільних зусиль та спільних дій. Оскільки Україна є головний сусідом НАТО на сході, то так, слід частіше зустрічатися в Брюсселі", — наголошує він. />