Голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль спільно зі своїм першим заступником Мироном Янковим оглянули постраждалі від буревію село Сокільники Пустомитівського району та об’єкти Старосамбірського району, що зазнали руйнувань під час травневого паводку.
Про це передав кореспондент ГолосUA.
Опісля Василь Горбаль провів виїзне засідання обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій щодо контролю за відновленням пошкоджених об’єктів внаслідок паводку. /> За словами Василя Горбаля, від буревію на Львівщині найбільше постраждало село Сокільники та навколишні села. Тут стихія пошкодила 32 дахи, а 11 – знесла. Крім цього, пошкоджень зазнав Народний дім і школа, а газорозподільна станція була повністю знищена внаслідок падіння дерева.
Керівник області зазначив, що родини, помешкання яких зазнали руйнувань, отримають допомогу, що залежатиме від ступеню пошкоджень. «Тим сім’ям, будинки яких постраждали не сильно, буде надана допомога матеріалами», – додав Василь Горбаль.
«Зараз триває підрахунок завданих збитків. У мене була попередня розмова стосовно виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії з головою уряду. Він позитивно відгукнувся щодо цього питання. У середу під час засідання Кабінету міністрів буде прийнято рішення щодо компенсації витрат на ліквідацію наслідків паводків на Львівщині», — розповів Василь Горбаль.
Як повідомив заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА Віктор Борисенко, найбільше постраждав від травневого паводку Старосамбірський район. «Внаслідок паводку підтоплено 193 житлові будинки, 210 підвальних приміщень, понад 1000 присадибних ділянок, понад 50 мостів різного призначення, а також зруйновано частину доріг та пішохідні містки. Заходи щодо ліквідації виконуються у повному обсязі, однак є і довгострокові проблеми, зокрема зруйновані місточки і мости – це наслідок безгосподарності в районі», – наголосив Віктор Борисенко.
«Об’єкти, які ми побачили у Старосабірському районі, це пам’ятники безгосподарності», – додав Василь Горбаль.
За словами Мирона Янківа, після повені у 2008 році розпоряджатися бюджетними коштами, котрі спрямовувалися на протипаводкові заходи, було дозволено місцевій владі, представники якої залучали підрядників без належної кваліфікації. Як приклад, берегові укріплення, що звели біля Добромиля на ріці Вирва через помилки будівельників не стримують потоку води, а навпаки, пришвидшують його.
«Підрядники, які спрацювали неякісно, на Львівщині більше не виконуватимуть жодних робіт. Імітаторів діяльності в області більше не буде, – зазначив Василь Горбаль. — Розказувати про те, що КРУ не знайшло помилок – такого більше не буде. Я знайду спосіб відрізнити старі балки від нових. Прошу відноситися до бюджетних коштів, як до своїх».
Л. Мицай