Кабінет міністрів затвердив державну цільову програму формування позитивного міжнародного іміджу України, розраховану до 2011 року.
В рамках цієї програми уряд має намір провести інформаційну кампанію метою якої стане створення в очах міжнародного співтовариства образу України як надійного і передбачуваного партнера. На фінансування заходів, передбачених програмою, планується витратити 232 млн грн., в поточному році — 64,7 млн. грн.
При цьому 197,6 млн грн. планується виділити з держбюджету, а останні кошти підуть з місцевих бюджетів. Половина запланованої суми (116 млн грн.) має бути витрачена на те щоб представити Україну "європейською країною, в якій відбуваються демократичні перетворення".
За даними видання «Коммерсант». формування сприятливого іміджу нашої держави здійснюватиметься шляхом збільшення кількості позитивних публікацій про Україну в зарубіжних ЗМІ, створення сайтів, проведення презентаційних заходів, семінарів і круглих столів, видання матеріалів і організації пресс-туров для іноземних журналістів.
Особливу ставку в цьому питанні Кабмін робить на телерадіомовлення. Зокрема, МЗС і Держкомітет по питаннях телебачення і радіомовлення отримають більше 80 млн грн., які мають бути направлені на забезпечення зарубіжних трансляцій закупівлю і створення програм на телеканалі Всесвітньої служби "Українське телебачення і радіомовлення".
"Телеканал, який люди не дивляться, нічого не зможе зробити навіть з такими величезними грішми",– заявив виданню генеральний директор ICTV Олександр Богуцкий, коментуючи дану статтю витрат. На його думку, ефективнішим вкладенням засобів стало б фінансування телеканалу який вже має міжнародну аудиторію.
Парламентарі ж вважають, що кошти на реалізацію урядової програми взагалі не будуть виділені."Коли Кабмін пропонує включити до бюджету додаткові витрати, він повинен обгрунтувати, за рахунок чого ці засоби до бюджету повернуться",– наголосив член бюджетного комітету ВР Павло Жебрівський ("Наша Україна–народная самооборона").
Голова парламентського підкомітету з питань телебачення і радіомовлення Олена Бондаренко (Партія регіонів) сумнівається в ефективності запропонованих Кабміном заходів. "Зазвичай такими питаннями займаються чиновники із застарілим світосприйняттям",– наголосила вона. Вона нагадала що заплановані в 2009 році заходи, пов’язані з інформуванням населення по питаннях європейської і евроатлантічної інтеграції, на сьогоднішній день не виконуються.