ГолосUA
15:07 15/02/2011

Кабмін збирається легалізувати тіньову зайнятість

Кабінет Міністрів на початку березня внесе до Верховної Ради законопроект, який дозволить розпочати масштабну легалізацію тіньової зайнятості та заробітних плат. Про це на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради (у складі представників профспілок, роботодавців і уряду) заявив віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, йдеться на урядовому порталі.

За його словами, робочі групи уже закінчують вивчення міжнародного досвіду детінізації заробітних плат і прихованої зайнятості. «Ми дивимося на країни з перехідною економікою: Польщу, Чехію, Болгарію. Вони досить жорстко борються з зарплатами в конвертах. Серед впроваджуваних заходів – посилення відповідальності роботодавців, впровадження індикативних заробітних плат тощо. Це ефективні кроки», – зазначив Сергій Тігіпко.

Віце-прем'єр вважає, що тіньові зарплати і нелегальна зайнятість є однією з причин дефіциту Пенсійного фонду. «У нас сьогодні в бюджетній сфері та державному секторі середня зарплата 2,4 тис. грн., а в приватному секторі – 1,8 тис. грн. Якщо ліквідувати хоча б цю різницю, ми отримаємо майже 20 млрд. грн. додаткових внесків до Пенсійного фонду», – підкреслив Сергій Тігіпко.

На думку урядовця, процес легалізації заробітних плат повинен йти паралельно з Пенсійною реформою і стимулюванням зростання економіки.

За оцінками Федерації роботодавців України, поза офіційним обліком зайнятості в Україні трудиться біля 5 млн. громадян. «Сьогодні близько 120 тисяч керівників малих і середніх підприємств встановили собі розмір заробітної плати на рівні мінімальної. Ті роботодавці, які працюють «в білу», неконкурентоспроможні на тлі «тіньових» роботодавців», – зазначив перший заступник голови Спільного представницького органу сторін роботодавців на національному рівні, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

За його словами, роботодавці готові підтримати заходи уряду з легалізації заробітних плат і вважають за необхідне паралельне реформування системи оплати праці та структури сплати соціальних внесків працівниками та підприємствами.

Читайте также по теме