Київський міжнародний інститут соціології, Український центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова та Фонд «Демократичні ініціативи», які традиційно проводять опитування громадян біля виходу з виборчих дільниць, просять учасників президентських перегонів профінансувати проведення національного екзит-пулу.
Як повідомив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів, на проведення опитування знадобиться $70 тис. Проте, відзначив він, традиційні «донори» цю суму відмовляються виділити. Тому організатори екзит-пулу змушені шукати альтернативні джерела фінансування.
За словами Кучеріва, на минулих парламентських виборах екзит-пул підтримали 33 «донори». Серед них в основному були посольства. У цьому ж році ситуація змінилася. «Наприклад, шведи, канадці і норвежці вже відповіли нам відмовою, вони хочуть витрачати гроші на бізнес-програми, а не на розвиток демократії», — відзначив він.
За словами Кучеріва, пропозицію профінансувати exit-poll його організатори офіційно оголосять у вівторок, 15 грудня. Якщо ж усі кандидати в президенти домовляться поділити порівну пов’язані з екзит-пулом витрати, кожному з них доведеться викласти близько $4 тис.
В той же час у Фонді «Демократичні ініціативи» обіцяють: якість буде прямо пропорціональна фінансуванню.
«Чим більше грошей у нас буде, тим кращою буде вибірка», — відзначив Кучерів. За його прогнозами, якщо консорціуму все ж удасться зібрати необхідну суму пожертвувань, то дані екзит-пулу не відставатимуть від даних Центрвиборчкому більше ніж на 1%.
За матеріалами: Дело