В умовах кризи українську економіку може пожвавити будівництво доріг. Таку думку в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив голова Державної служби автомобільних доріг України («Укравтодору») Вадим Гуржос.
За його словами, дорожнє будівництво приведе до пожвавлення дорожнього машинобудування, індустрії будівельних матеріалів, інтенсифікації перевезень, більшої мобільності трудових ресурсів.
«Створюється чимало нових робочих місць — до десятків тисяч на кожен мільярд доларів інвестицій. Зростають доходи зайнятих у цій галузі, а значить, і їхня купівельна спроможність. Це, своєю чергою, підтримує легку промисловість, сільське господарство, сферу послуг», — пояснив голова «Укравтодору».
Також, на думку Гуржоса, завдяки дорожньому будівництву знизиться собівартість перевезення сировини й товарів, збільшиться споживання палива і змащувальних матеріалів. Крім того, додав він, якісні дороги посприяють розвитку туризму.
При цьому Вадим Гуржос послався на досвід інших країн — Німеччини, США, Японії, Індії та Китаю.
«У минулому столітті таким методом пожвавлення економіки, як будівництво автошляхів, успішно скористалося багато країн. У результаті вони не тільки швидко подолали економічні кризи, а й стали світовими лідерами з темпів розвитку», — наголосив голова Держслужби автодоріг.
За його словами, у розвинених країнах на дорожнє будівництво витрачається 3—5% ВВП. «Повернення коштів до держбюджету у дорожньому будівництві через податки — прямі й непрямі — становить до 30%. Тож каталізуючий ефект для економіки країни загалом виходить дуже масштабним. Тому ідея вельми актуальна», — впевнений керівник «Укравтодору».