Член Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, секретар міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств Микола Бурмака направив звернення до Генпрокуратури України з приводу протиправних дій громадської організації Антирейдерський союз підприємців України та її керівника Андрія Семидідько.
На думку М. Бурмаки, у своїх зверненнях та висновках А. Семидідько діє незаконно, надаючи підтримку рейдерським угрупуванням.
“Взявши на себе повноваження, які, за Конституцією України, належать до компетенції судів, органів прокуратури, він самостійно кваліфікує дії суддів при здійсненні правосуддя, встановлює порушення норм матеріального та процесуального права при прийнятті ними судових рішень, визнає вказані рішення неправосудними, а також дає правову оцінку діям, які вчинили суб’єкти господарювання та інвестори, зокрема, встановлюючи порушення прав окремих фізичних та юридичних осіб”, — підкреслено в листі секретаря міжвідомчої комісії на ім’я Генерального прокурора України Олександра Медведька.
Як встановлено, А. Семидідько надавав державі необ’єктивну та упереджену інформацію щодо ситуації на підприємствах. Схвильованість Держкомісії з цінних паперів та фондовому ринку також викликає те, що А. Семидідько активно використовує інформаційний простір, який є інструментом формування думки та позиції органів державної влади та судів щодо ситуації на підприємствах, де існує корпоративний конфлікт між акціонерами. На думку М. Бурмаки, такі дії фактично легалізують “рейдерські” злочинні дії окремих фінансово-промислових груп та відстоюють їх інтереси. Вказані факти “можуть свідчити про здійснення з боку директора громадської організації Антирейдерський союз України А. Семидідька комплексу дій “рейдерського” напрямку та лобіювання інтересів визначених фінансових груп та окремих осіб”, — йдеться в зверненні.
Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств створена відповідно до постанови Кабміну від 21 лютого 2007 року № 257 з метою забезпечення взаємодії органів державної влади у галузі протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств, розробці пропозицій щодо вдосконалення законодавства, яке регулює корпоративні правовідносини.
За матеріалами ПОДРОБНОСТИ /> .