Голови обласних державних адміністрацій та Голова Ради міністрів Автономної республіки Крим просять Президента України В.Ющенка дати доручення Прем’єр-міністру України Ю.Тимошенко максимально врахувати пропозиції місцевих органів виконавчої влади при затвердженні на засіданні Кабінету міністрів України переліку об’єктів, які фінансуються за рахунок Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів.
За словами Першого заступника Глави Секретаріату Президента — Представника Президента у Кабінеті Міністрів Олександра Шлапака, листа відповідного змісту Голови ОДА та Голова Ради міністрів АРК надіслали до Президента, — повідомили ГолосUA в прес-службі Глави держави.
У листі наголошується, що у статті 76 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» визначені обсяги коштів Стабілізаційного фонду та напрями їх використання. Одними з напрямків, на які спрямовуються кошти в сумі 1 500 000 тис. гривень, є реалізація інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів (п. 7 зазначеного Закону).
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року №47 затверджено порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів.
Відповідно до нього перелік об’єктів, які фінансуються за рахунок коштів Стабілізаційного фонду, формується Міністерством регіонального розвитку та будівництва на підставі пропозицій, поданих місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, народними депутатами України у двотижневий строк після затвердження цього Порядку, і затверджується Кабінетом Міністрів України.
Автори листа, за словами О.Шлапака, наголошують, що за інформацією Мінрегіонбуду, до переліку об’єктів, які фінансуються за рахунок коштів Стабілізаційного фонду, подано пропозиції народними депутатами України (здебільшого представники фракції «Блок Юлії Тимошенко») на загальну суму близько 500 000 тис. гривень. Перелік об’єктів, поданих місцевими органами виконавчої влади та поданих народними депутатами України, співпадають лише на 25 відсотків.
«Оскільки місцеві держадміністрації мають змогу комплексно оцінити необхідність реалізації інвестиційних проектів, враховуючи потреби та пріоритети соціально-економічного розвитку своїх регіонів, Голови ОДА та Голова Ради міністрів АРК просять максимально врахувати пропозиції місцевих органів виконавчої влади при затвердженні зазначеного переліку об’єктів», — підкреслив О.Шлапак.