Вийшло у світ третє видання Червоної книги України (тваринний світ). Зазначена книга є офіційним документом, який відображає стан сучасних знань про види тварин України, які перебувають під загрозою зникнення, або потребують охорони.
Про це ГолосUA повідомили в прес-службі уряду.
Тваринний світ України нараховує близько 45 тис. видів, серед яких чимало рідкісних, реліктових або ендемічних видів. Нажаль, зростаючий антропогенний тиск продовжує негативно впливати на тваринний світ, і все більша кількість видів потребує охорони та відновлення. Головними чинниками негативного впливу на тваринний світ є знищення та трансформація природних екосистем, надмірне комерційне використання тваринного світу та браконьєрство.
До третього видання Червоної книги України занесено 542 види тварин: гідроїдні поліпи (2 види), круглі (2) та кільчасті (9) черви, ракоподібні (31), павукоподібні (2) та багатоніжки (3), ногохвістки (2), комахи (226), молюски (20), круглороті (2) та риби (69), земноводні (8), плазуни (11 ), птахи (87), ссавці (68).
Кількість видів тварин у третьому порівняно з другим виданням збільшилась на 160 видів, а у другому порівняно з першим – на 297 видів. Таким чином, з урахуванням приблизно однакових проміжків часу між виданнями Червоної книги України, спостерігається певне уповільнення темпів зменшення втрати різноманіття окремих таксономічних груп фауни України. Разом з тим, викликає занепокоєння суттєве збільшення у Червоній книзі Україні кількості видів риб та ссавців.
Видання третьої редакції Червоної книги України (тваринний світ) підготовлено накладом 5000 примірників. Воно розраховане на державні, наукові і громадські установи та організації, навчальні заклади, спеціалістів, широкі кола природокористувачів, активістів охорони природи.
Також світ побачило і третє видання Червоної книги України (рослинний світ). У новому виданні список рослин та грибів, які потребують охорони, нараховує 826 видів. Але й спостерігається певне уповільнення темпів зменшення втрати різноманіття видів рослин і грибів України.