Завдяки тому, що Пекін скасував відшкодування ПДВ своїм металургам, українські виробники забезпечили себе замовленнями на літо.
Українські металургійні підприємства повністю забезпечили себе замовленнями на літо.
"У липні і серпні на підприємствах групи планується 100% завантаження сталеливарних потужностей", — повідомив виданню в.о. директора служби продажів дивізіону сталі і прокату Метінвест Холдингу Дмитро Ніколаєнко.
Зокрема, в серпні на Азовсталі виробництво сталі заплановано на рівні 475 тис. тонн, що на 22% вище показників червня.
Також покращилася ситуація із замовленнями і в ММК ім. Ілліча, одного з найбільших виробників плоского прокату в Україні. "Замовленнями на липень ми вже забезпечені, зараз збираємо на серпень", — повідомив голова правління Маріупольського меткомбінату Володимир Бойко.
Однією з причин зростання попиту на український плоский прокат і напівфабрикати для його виробництва експерти називають рішення китайського уряду припинити відшкодування ПДВ з низки експортних товарів, серед яких опинився плоский прокат, гарячекатаний рулон і оцинкований лист. Уряд Китаю спеціально обмежує експорт сталі, для того щоб розвивати внутрішнє споживання і надалі експортувати вже готову продукцію, таку, наприклад, як автомобілі. Це і звільняє місце на ринку Південно-Східної Азії для української продукції, зокрема для слябів — напівфабрикатів, які потім місцеві виробники перекочують у плоский прокат. "Скорочення поставок китайських виробників на зовнішні ринки стимулює виробників інших країн цього регіону нарощувати виробництво прокату, для чого їм і необхідні українські сляби", — вважає аналітик інвестиційної компанії Phoenix Capital Олександр Макаров.
При цьому у підприємств Ріната Ахметова основна частка замовлень припадає на довгострокові контракти. "Більше 70% всього обсягу виробництва слябів у III кварталі 2010 року законтрактовані в рамках довгострокових домовленостей з ключовими клієнтами", — повідомив Дмитро Ніколаєнко.
Як стало відомо виданню, Метінвесту вдалося узгодити постачання слябів за довгостроковим контрактом зі своїм давнім торговим партнером — корейським виробником Dongkuk Steel. У самій компанії умови поставок не розголошують, посилаючись на пункт про конфіденційність.
За словами джерела, мова йде про постачання 120 тис. тонн слябів за ціною $ 600 за тонну на умовах C&F. /> На думку експертів, подібна ціна є безсумнівним успіхом для української компанії. "З огляду на нинішню ситуацію на ринку, ця ціна дуже хороша для Метінвесту, — зазначає аналітик інвесткомпанії Драгон Капітал Сергій Гайда. Так, минулого тижня ціни на українські та російські сляби на Далекому Сході становили $ 560-580 за тонну, ціни ж Метінвесту на $ 20 вищі. Досягти цього компанії Ахметова, на думку експерта, вдалося за рахунок налагодженої структури збуту.
За матеріалами: Дело