Висновок Венеціанської комісії відносно проекту закону «Про судовий устрій і статус суддів» був прийнятий із численними процедурними порушеннями, що може поставити під сумнів його цінність в цілому.
Про це заявив голова парламентського комітету з правосуддя Сергій Ківалов, котрий 2 квітня 2010 року указом Президента був призначений заступником члена Венеціанської комісії від України.
«Процес підготовки Венеціанською комісією висновку №550 був щонайменше дивним, що ставить під питання сприйняття його як європейського стандарту», — зауважив він.
«Згідно з регламентом ВР, матеріал для експертизи — це порівняльна таблиця, яка включає як текст законопроекту, затверджений парламентським комітетом, так і 809 поправок, внесених депутатами, — наголосив він. — Кожна поправка, як і законопроект, підлягає голосуванню в парламенті. Замість отримати у ВР автентичний текст матеріалу експертизи, чиновники з європейського проекту витребували його в Міністерстві юстиції, а до Венеціанської комісії передали тільки його частину, певне, «втративши» 809 поправок дорогою».
На думку Ківалова, ще одним порушенням процесу підготовки висновку Венеціанської комісії була участь у роботі сторонніх фахівців.
«Всупереч статуту Венеціанської комісії, разом із членами та заступниками членів комісії Дж. Гамільтоном і А. Сухочкою, до підготовки були допущені сторонні фахівці Ш. Гасс і М. Пеллонпяа, які вже мали готовий свій власний висновок, ціла низка положень якого перекочувала у висновок Венеціанської комісії №550. Його вперше було оприлюднено в Києві спільно з керівництвом проекту TEJSU, «під шумок» виборчого процесу, 5 лютого 2010 року», — заявив він.
За матеріалами: Дзеркало тижня