Столична влада спростила процедуру проведення громадських слухань стосовно визначення розміру квартплати по кожному окремо взятому житловому будинку.
Відповідні зміни внесені до Порядку проведення громадських слухань стосовно тарифів на послуги за утримання будинків і споруд і прибудинкових територій в Києві і затверджені розпорядженням КМДА від 29 березня 2010 р. №187, повідомили ГолосUA в прес-службі адміністрації.
Зокрема, визначено, що громадські слухання вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості присутніх осіб. Тоді як до цього вони вважалися такими, якщо на них були присутні більше половини споживачів відповідного будинку.
При цьому змінами до Положення також визначено, що громадські слухання здійснюються виключно шляхом скликання загальних зборів споживачів за місцем проживання (раніше дозволялося проводити громадські слухання шляхом громадського обговорення шляхом надання відповідей на персональні пропозиції споживачів, проведення круглих столів і телевізійних конференцій, зборів споживачів або іншим шляхом, не забороненим законодавством).
Скасовано також пункт Положення про створення погоджувальної комісії за участю представників виконавця послуг, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування і споживачів у разі наявності спірних питань, що виникли під час громадських слухань.
Віднині рішення буде прийматися в будь-якому разі на загальних зборах споживачів і визначатися простою більшістю голосів присутніх на слуханнях. Впродовж трьох днів з дня проведення громадських слухань організатор мусить оприлюднити його протокол для ознайомлення всіх споживачів відповідного будинку шляхом розміщення його копії на інформаційних стендах в під’їздах і біля будинків. Оригінал протоколу громадських слухань організатор подає разом з розрахунком тарифу в Головне управління КМДА з питань цінової політики для підготовки відповідних приписних документів про затвердження тарифів на послуги. />
Згідно зі змінами до Положення, віднині складніше відмовитися від тієї чи іншої послуги з обслуговування будинку або прибудинкової території. Так, якщо раніше для відмови від певних послуг було досить зібрати “не менше половини загальної кількості споживачів відповідного будинку”, то тепер відмова від деяких послуг із запропонованих виконавцем послуг переліку має бути затверджена письмово підписами 100% споживачів відповідного будинку.
Як повідомлялося, на початку року в КМДА повідомили, що в 2010 році кияни самостійно визначать перелік послуг за утримання будинків, за які вони платитимуть.
Наголошувалося, що жителі зможуть додатково закласти в тариф плату за охорону, консьєржа, заміну ліфта і тому подібне Або ж залишити все як є або навіть скоротити кількість послуг.