Перший офіційний документ щодо питань захисту об'єктів релігійної спадщини, що був прийнятий у Києві, є новим кроком у співпраці держави і церкви.
Таку думку висловили учасники прес-конференції, яка була присвячена підсумкам роботи міжнародного семінару „Роль релігійних громад в управлінні об'єктами всесвітньої спадщини” під егідою ЮНЕСКО.
Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова нагадала, що 2010 рік за проголошенням ООН є Міжнародним роком зближення культур. „Тому ми вважаємо, підписання цього документа — першого в цьому напрямку — дуже важливим кроком в контексті програми ООН”, — наголосила директор українського заповідника, що входить до охоронної спадщини ЮНЕСКО.
В свою чергу представник міністерства культури і туризму — заступник міністра Тимофій Кохан наголосив, що під час проведення семінару було розпочато широкий діалог, який має на меті прийняття й інших документів. „Одним із таких документів стане концепція генерального розвитку території Києво-Печерської Лаври, яка буде прийнята Міністерством культури до кінця 2010 року”, — сказав він.
За словами директора Інституту досліджень з охорони культурної спадщини Міністерства культури і туризму Олени Сердюк, яка є членом комісії з розробки нового генплану столиці, концепція передбачає управління не тільки територією власне пам'ятки ЮНЕСКО, а й буферної зони навколо охоронних об’єктів. „ У ній вся територія Печерського пагорба з виходом на Дніпро розглядається як сакральне місце, яке повинно працювати на потреби Лаври — як духовного центру східних слов'ян, як монастиря, як заповідника”, — вважає представниця пам’яткоохоронної структури. Вона також повідомила, що цей документ дозволить забезпечити належну охорону всесвітніх об’єктів і зробить буферну зону вільною від будь-якої забудови.
За словами О. Сердюк культурну спадщину в Україні представляють 140 тисяч об'єктів, 15 тисяч з них — це пам'ятки архітектури та містобудування, а близько 80 % архітектурних пам'яток — є культовими спорудами, які використовуються релігійними громадами.