У Національному Музеї літератури різдвяно-новорічні свята відзначили Галаганівським вертепом, який реконструювали учасники фольклорної групи „Нова Січ”. У її складі — представники творчих спілок: Національної спілки художників України, Національної заслуженої капели бандуристів імені Г. Майбороди, Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнології НАН України імені М. Рильського та інших.
В музеї наголошують, що український народний вертеп – є унікальним дійством, яке тривалий час було на Україні заборонене – тому наші учасники майже не знайомі з цим жанром народної обрядової творчості. За словами заступника директора музею з науково-освітньої роботи Раїси Сеннікової, працівники музею пишаються тим, що їм вдалося відновити автентичний Галаганівський вертеп — дійство, яке було записано родиною Григорія Галагана (засновника колегії Павла Галагана, в приміщенні якої нині знаходиться Національний музей літератури) в їхньому родинному маєтку Сокиринцях на Полтавщині. „Григорій Галаган був справжнім слов’янофілом і відомим меценатом, який підтримував українську культуру і освіту, — наголосила Р. Сеннікова, — і одним з перших на Україні в 1870-ті роки видрукував вертеп у журналі «Киевская старина», що зберігся у фондах музею.”
Зі слів Раїси Сеннікової, різдвяний тиждень у музеї, який триває з 6 січня, завершиться 14 січня святом Василя і Маланки. Цього дня відвідувачам музею знову покажуть Галаганівський вертеп, а співочий гурт „Волинянин” з Волинського братства розважатиме гостей різдвяними піснями, колядками та щедрівками.