Ефективна боротьба з голодом на планеті можлива у разі реалізації довготривалої та глобальної політики, спрямованої не тільки на розвиток безпосередньо сільського господарства, але й на чисельні інфраструктурні проекти, заявила в статті для «Дзеркала тижня» держсекретар США Гіларі Клінтон.
Зокрема, держсекретар стверджує, що нова політика США по боротьбі з голодом в світі спиратиметься на розробку індивідуальних моделей поліпшення ситуації для різних країн.
«Ми розуміємо, що в сільському господарстві універсальної моделі розвитку не існує. Тому ми маємо намір працювати з країнами-партнерами, допомагаючи їм розробляти і впроваджувати в життя їхні власні плани», — заявила Клінтон
При цьому політика США, за її словами, охоплюватиме максимально різні аспекти підвищення ефективності сільського господарства.
«Ми збираємося боротися з основними причинами голоду, інвестуючи різні проекти — від підвищення якості насіннєвого фонду до програм поділу ризику з метою захисту дрібних селянських господарств», — констатувала держсекретар.
Гіларі Клінтон також акцентувала увагу на тому, що проблема голоду є в даний момент серйозною загрозою міжнародній стабільності і безпеці.
«Хронічний голод загрожує стабільності урядів, суспільств і кордонів. Голодні або напівголодні люди, позбавлені джерела доходу, не спроможні прогодувати свої сім’ї, перебувають у стані безнадії і розпачу, які породжують напруженість, конфлікти і навіть насильство. З 2007 року більш як у 60 країнах мали місце голодні бунти», — нагадала держсекретар.
За матеріалами: "Дзеркало тижня"