Київська влада вирішила перерахувати всі дерева і внести їх до єдиного реєстру. Про це пише тижневик «Власть денег». />
Столична влада створює електронну базу даних зелених насаджень. Коли реєстр набере чинності, незаконне вирубування дерев зникне назавжди, також завдяки цій ініціативі збільшаться надходження до міського бюджету. Тим паче, що столиця через незаконне зрубування дерев втрачає більше 10 млн. грн.
Проте втілення цієї ідеї у життя, на думку видання, відкриє нові можливості для зловживання з боку чиновників. Як свідчить практика, підприємцям легше порушити закон, ніж дотримуватися його: розмір штрафів у декілька разів менший за компенсацію, яку треба заплатити у випадку легального вирубування.
«У Києві дешевше купити земельну ділянку, ніж оплатити вирубування дерев на ній. Сплачуючи компенсації, бізнесмени економлять і час, який би вони витратили на оформлення документів для законного вирубування, і кошти», — сказав начальник відділу екологічного контролю біоресурсів Держінспекції Дмитро Євсеєв.
За його словами, плутанина у паспортах дерев сприятиме незаконному зрубуванню зелених насаджень. «Так легше змінювати суму вартості на відновлення дерев, бо нам важко перевірити, яке саме дерево знесли, якщо воно навіть у паспорті не значилось», — пояснив експерт.
Як свідчать результати перевірки, проведеної на початку року, в урочищі Наталка (Оболонський район столиці) вирубано більше 3 тис. дерев, а згідно з паспортом їх нараховувалося всього 395. Аналогічна ситуація склалася в урочищі Осокорки, де на 100 га де-юре росте 100 дерев, а де-факто — у 10 разів більше.
За словами Д. Євсеєва, минулого року Держінспекція зібрала 20 млн. грн надходжень від вартості на відновлення дерев. Проте у масштабах міста — це крапля у морі: для озеленення 1 км вулиці за європейськими стандартами необхідно витратити не менше 0,5 млн. грн.