ГолосUA
07:34 10/12/2009

Колектори часто порушують закон — МВС

Правоохоронці Львівщини отримують заяви від мешканців щодо конфіскації майна колекторськими компаніями. Міліція визнає, що колектори часто порушують закон.  

Керівник Львівського обласного управління міліції Василь Пісний повідомив, що у відділки міліції надходять непоодинокі звернення від громадян з приводу дій колекторів. Були випадки, коли колектори забирали автомобіль, причому без рішення суду. Якщо був спір між банком і позичальником, і є судове рішення, то його має виконувати виконавець, а не «якась компанія», зауважив Пісний.

Він також відзначив, що далеко не всі банки «чисті на руку», вони укладають договори з колекторами і надають їм фактично конфіденційну інформацію, а це карається законом. З цього приводу ми вже провели не одні переговори з фінансовими установами, зауважив головний міліціонер області.

Оприлюднення списку боржників на своєму сайті, як це зробив один з українських банків, є куди більш дієвим варіантом, запевнив Пісний. Голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко підтвердив, що колектори часто порушують закон, вдаючись до тиску — психологічного й навіть фізичного. Їхня діяльність в Україні законодавчо не врегульована.

Це досить поширене явище, вважає адвокат, і йому відомо з півсотні звернень від мешканців до правозахисних організацій за допомогою. Утім, як засвідчує практика, найкращий захист – це заява до міліції, додає Тарасенко, адже колектори порушують щонайменше три статті Кримінального кодексу, де йдеться про вимагання, порушення права на недоторканість приватного життя та примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань. У багатьох справах колектори таки досягають своєї мети, а все через правову необізнаність населення, додав правозахисник. />  

За матеріалами "Німецької хвилі"

 

Читайте также по теме