Колектори скаржаться на процедуру ліцензування колекторної діяльності, яка є в редакції закону, яку наразі розробляє Міністерство юстиції України. Відповідні заяви сьогодні зробили представники колекторних компаній, які входять до Незалежної асоціації українських колекторних агентств.
За словами колекторів, ринок колекторних послуг дійсно потребує законодавчого регулювання, але положення про ліцензування, яке є в редакції відповідного законопроекту, спричинить лише додаткову низку проблем як для колекторів, так для кредиторів і позичальників.
“Ліцензування — це завжди предмет для неофіційних поборів. Тобто це призведе до зміщення окремих компаній або окремого сегменту ринку в тінь. Це означає, що будуть з’являтись додаткові компанії, які будуть займатися поверненням заборгованостей вже не на офіційних положеннях, а за допомогою альтернативних інструментів, в тому числі і силових методів, рейдерських захоплень підприємств та інших”, — пояснив гендиректор компанії Незалежне колекторне агентство Кирило Ципривуз.
На його думку, прийняття законопроекту в сьогоднішній редакції обов’язково призведе до переходу частини колекторного ринку в тінь тому, що борги так чи інакше треба буде повертати. А зацікавленість у цьому мають не тільки банки, а й суб’єкти господарчої діяльності.
“Це нас дуже лякає тому, що в майбутньому слово “колектор” все більше асоціюватиметься з незаконною діяльністю, тому ми хочемо бачити закон, який би встановлював норми правових засад у нашій діяльності і який би, водночас, не обмежував її ліцензуванням”, — сказав К. Ципривуз.
Євген Стеценко