Після падіння Берлінської стіни 20 років тому більшість західних політиків сподівалися, що Європа достатньо швидко перетвориться на “єдину та вільну”, однак це виявилося не настільки просто, пише видання "The Washington Times".
“І хоча сьогодні поміж європейських та американських чиновників відчувається тріумфальний настрій, адже більшість країн Центральної та Східної Європи стали членами ЄС та НАТО, водночас всі чудово розуміють, що більшість країн пострадянського простору продовжують опиратися демократії”, — наголошує газета, вказуючи, що цими країнами є, зокрема, Росія, Білорусь та більшість держав Центральної Азії, як Узбекистан та Казахстан.
“У історії незалежної Росії були часи, коли демократичні процеси були достатньо потужними, однак протягом останніх років ці процеси подавлені. Водночас у таких країнах як Казахстан, Узбекистан, Азербайджан і т.д. після розвалу СРСР номенклатура так і не змінилася, тому не дивно, що демократія у цих країнах майже відсутня”, — наголошується у публікації.
“Насправді країни Балтії — це єдині держави екс-СРСР, у яких завжди була присутня демократична традиція. Тому не дивно, що вони, порівняно із іншими країнами екс-СРСР, одні із перших інтегрували до ЄС та НАТО. Україна також продемонструвала, що вона схильна радше до демократії, чим до авторитаризму, не дивлячись на те, що більшість критикує помаранчеву революцію та її основних героїв Ющенка та Тимошенко. Країна стала набагато вільнішою та здатною проводити прозорі вибори”, — переконані журналісти "The Washington Times".
Л. Дубенко