Йосип Вінський на посаді міністра транспорту та зв’язку допустив порушень майже на мільярд гривень.
Такі дані перевірки оголосило Контрольно-ревізійне управління.
Позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Міністерства транспорту і зв’язку проводилася більше двох місяців з 18 червня — буквально наступного дня після того, як Іосиф Вінський подав заяву про відставку.
За даними анонімного джерела в Головному контрольно-ревізійному управлінні, в ході перевірки були виявлені порушення майже на мільярд гривень.
Отримати коментарі екс-міністра не вдалося. Проте його найближчий соратник народний депутат Володимир Каплієнко не здивувався результатам перевірки, посилаючись на її «замовний характер».
«Ми очікували, що результати перевірки будуть саме такими, враховуючи той факт що замовлення КРУ і Генпрокуратурі на перевірку Мінтрансу було проведене під звільнення міністра з його посади», — наголосив депутат.
Найбільшим порушенням, яке виявило КРУ виявися зрив тендеру на реконструкцію аеропорту «Львів». При цьому контролери відзначили, що надалі контракт на реконструкцію аеропорту був заключений з фірмою «Азовінтекс» на 863,4 млн. грн. без проведення тендеру, що заборонене законодавством.
Проте Володимир Каплієнко завірив, що екс-міністр відмінив конкурс, запобігаючи розкраданням коштів з боку колишнього директора аеропорту «Львів» Олександра Загреви.
«Що стосується укладення контракту з компанією «Азовінтекс», то Іосип Вікентійович вже робив заяву про те, що такою була письмова вказівка прем’єр-міністра Юлії Тімошенко», — додав він.
Також І. Вінського звинуватили і в тому, що при ньому міністерство викачувало гроші з підконтрольних йому підприємств і використовувало у власних цілях. Зокрема 368,2 тис. грн. Одеського морпорту і держпідприємства «Укрсервіс Мінтранс» були витрачені відомством на прийом іноземних делегацій, а 160 тис. грн. Служби міжнародних перевезень пішли на відрядження чиновників міністерства без компенсації.
Не обійшлося у відомстві і без зловживань із земельного питання. КРУ повідомило, що Мінтрансзв’язку за власною ініціативою продало дві земельні ділянки за заниженою вартістю, які належали Державній спеціальній службі транспорту. Загалом, сума порушень від незаконного продажу зниженої в ціні землі склала 14 млн. грн.
Втім, в самому ревізійному управлінні стверджують, що Мінтранс до цих пір не усунув багато порушень, виявлених попередньою перевіркою в 2008 році. Одне з них — безкоштовне використання земельної ділянки вартістю 7,1 млн. грн., що належить держпідприємству «Укрсервис Мінтранс».
За метріалами «Дело»