Співробітники Контрольно-ревізійного управління 11 травня розпочали позапланову перевірку в «Укрпромбанку». Відповідну санкцію дав Печерський райсуд Києва за клопотанням Транспортної прокуратури столиці.
У ході перевірки ревізори в першу чергу повинні встановити долю 747 млн. грн., наданих банком ряду сумнівних фірм в 2007-2008 роках. Як зазначено в постанові суду, протягом січня-березня Генеральна і Транспортна прокуратури порушили три кримінальні справи за фактом шахрайства з фінансовими ресурсами «Укрпромбанку». 747 млн. грн. були видані банком у вигляді мультивалютних кредитних ліній п’ятьом комерційним фірмам: ТОВ «Пріма-капітал», ТОВ «Евроінвест-технології», ТОВ «Гранд-Експрес», ТОВ «Нафтобудсервіс», ТОВ «Еліт-сервіс».
За даними Транспортної прокуратури, протягом 2007-2008 років посадові особи Укрпромбанку уклали з фірмами низку договорів про виділення позик і проведення інших банківських операцій.
«При цьому кредити видавалися на підставі свідомо неправдивих офіційних документів: розрахунків техніко-економічного обгрунтування ефективності використання кредитних коштів та графіка їх повернення», — йдеться в матеріалах прокуратури.
Метою видачі та отримання цих кредитних коштів фактично було подальше їх перерахування іншим пов’язаним суб’єктам підприємницької діяльності на підставі фіктивних договорів, заявили слідчі. Використовуючи дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, легко встановити, що всі ці фірми зареєстровані за однією адресою: Київ, бул. Лесі Українки, 34. У податкових органах такі адреси зазвичай називають адресами масової реєстрації — тут же зареєстровано декілька десятків інших фірм. У ділових довідниках знайти інформацію про будь-яку з цих компаній-позичальників неможливо. Відомо лише, що спеціалізація економічної діяльності фірм — оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами.
Варто відзначити, що «Укрпромбанк» через афілійовані структури мав відношення до нафтобізнесу. Серед ключових акціонерів компанії є і ТОВ «НК Альфа-Нафта», яке до 2009 року володіла мережею заправок ANP та, за інформацією вітчизняних ЗМІ, було підконтрольне Айку Памбухчяну (президент Союзу вірменів України). Ця фірма нарівні із «Гранд-Експрес» і «Прима-капітал» фігурує в списку проблемних клієнтів, який раніше публікував банк.
Уповноважений представник ліквідатора «Укрпромбанку» Ігор Власюк не володіє інформацією про порушені кримінальні справи. При цьому він відзначив, що наразі порушено кілька десятків кримінальних справ щодо фінансових зловживань з грошима Укрпромбанку, а в судах знаходиться кілька тисяч судових позовів, де банк намагається повернути свої кошти.
Під час перевірки в «Укрпромбанку» перед співробітниками Контрольно-ревізійного управління стоятиме ще одне завдання, яке також санкціонував суд. Ревізори мають з’ясувати, які збитки були нанесені «Укрпромбанком» в результаті непередачі своїх активів «Родовід Банку».
Нагадаємо, восени минулого року постановою Нацбанку і Кабміну було прийнято рішення передати пасиви і активи Укрпромбанку «Родовід Банку». «Укрпромбанк» виконав тільки перше, передавши «Родовіду» зобов’язання перед фізичними особами на суму 6,84 млрд. грн. А ось активи до сих пір залишаються у власника.
На 6,9 млрд. грн. депозитів фізосіб було переведено з «Укрпромбанку» в «Родовід Банк».
За матеріалами: Дело />