Конституційний суд визнав неконституційною відміну президентської недоторканості, тому що вона дублювала процедуру імпічменту Президента.
Про це заявив суддя КСУ Віктор Шишкін.
Він зазначив, що процедура імпічменту, зазначена в Конституції, з одного боку дає можливість достроково припинити повноваження Президента у разі скоєння ним злочину, а з іншого — захищає його від безпідставного кримінального переслідування.
«Автори ж конституційних змін запропонували ще один механізм, що не сумісний з існуючою процедурою імпічменту. Це все одно, що колесо від старого "Запорожця " прилаштувати на Mercedes. Не можна діяти так, що народити в голові якусь ідею і відразу вмонтувати її в систему. Ми маємо розбіжності не політичного, а доктринального характеру. Імпічмент застосовується, в разі, якщо Президент скоїв злочин. Тобто, якщо імпічмент прив’язано до злочину, то як можна було вносити пропозиції, що Президент не може бути затриманий без згоди ВР. Це повна нісенітниця! Навіщо ж тоді процедура імпічменту? Тут може бути або одне, або інше», — зазначив суддя.
Нагадаємо, що нещодавно КСУ визнав неконституційними, запропоновані депутатами зміни до Основного закону, щодо скасування президентської недоторканості.
За матеріалами: РБК-Україна