ГолосUA
15:39 17/01/2010

КВУ назвав головну проблему сьогоднішніх виборів

Головною проблемою виборів на поточний момент є законодавча невизначеність із включенням виборців до списків у день голосування.

Про це заявив у коментарі “ГолосUA” голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

“Немає однозначного твердження щодо цієї процедури (включення виборців до списків у день голосування — ред.), бо Закон не дає чіткої відповіді, є суперечливі рішення судів. І тому кожна дільнична комісія на свій розсуд приймає рішення, чи можна включати у день виборів виборців у списки, чи ні”, — сказав він.

Однак порушення із незаконним включенням виборців до списків, за словами Черненка, поки не є масовими.

“У більшості випадків включають до списків виборців, які там мають бути, і з певних причин не потрапили. Лише на деяких дільницях спостерігаються порушення”, — повідомив він.

Але, вважає голова КВУ, це може створити проблеми у майбутньому.

“Є рішення Київського апеляційного адміністративного суду, що було прийняте вночі. Воно до дільниць ще не дійшло, і дільничними комісіями не виконується. Це може дати підстави для політиків оскаржувати це рішення, або його невиконання, у суді”, — наголосив він.

Загалом, повідомив О. Черненко, вибори відбуваються спокійно. “Звичайно, не без інцидентів, але ці інциденти не такі великі, щоб вони могли серйозно вплинути на результат виборів, не є системними, — підкреслив голова КВУ.

Нагадаємо, що Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення ЦВК, яке дозволяло вносити зміни до списків виборців у день голосування. ЦВК прийняла таке рішення, переглядаючи рішення Кременчуцької окружної виборчої комісії, яка не дозволила вносити після 14 січня будь-які зміни за рішенням дільничних виборчих комісій. ЦВК це рішення скасувала, а Апеляційний адміністративний суд скасував рішення ЦВК. Таким чином, за рішенням суду, у день голосування 17 січня і 7 лютого за рішенням дільничних виборчих комісій взагалі не можна вносити будь-які зміни до списків виборців.

 

Читайте также по теме