На саміті в Канаді, де сьогодні розпочинається засідання «Великої двадцятки» в м. Торонто, лідери держав говоритимуть про антикризову підтримку нацональних економік.
На попередній зустрічі – у вересні минулого року в США – лідери провідних країн світу говорили про регулювання фінансових ринків. Головним питанням нинішнього саміту, як очікується, стане стратегія виходу з програм антикризової підтримки національних економік, на яку були витрачені трильйони доларів або євро. Говоритимуть й про стратегію економії державних витрат і стратегію стимулювання економічного зростання.
Сьогодні в Торонто стартує дводенний саміт лідерів держав «Великої двадцятки», який почнеться відразу після закінчення засідання «Великої вісімки» в Хантсвіллі. У Берліні доки не знають, чим закінчаться зустрічі лідерів "великої вісімки", а потім "великої двадцятки". Саме ж паралельне співіснування двох самітів в Германії вважають доки за необхідне, але перехідним етапом. У Берліні ще не вирішили остаточно, який формат, власне, важливіше і ефективніше — G8 або G20. З одного боку, розширення складу учасників ексклюзивного клубу "Правителів світу" відповідає логіці процесу, ініційованого Німеччиною на саміті "великої вісімки" в Хайлігендамме.
Перед поїздкою в Торонто на саміт «Великої вісімки» і «Великої двадцятки», американський президент прокоментував з Білого дому кроки, зроблені на попередніх самітах в Лондоні і Піттсбурзі, які, за його словами, допомогли відсунути світову економіку від краю провалля.
Барак Обама відзначив, що найбільшим індустріальним країнам планети, що входять в «Велику вісімку» і «Велику двадцятку» необхідно скоординувати свої зусилля по підтримці економічного зростання і продовженню фінансових реформ, щоб не упустити досягнутий прогрес.
За матеріалами: Радіо «Свобода», Deutsche Welle, «Голос Америки»