У разі захворювання не варто поспішати приймати антибіотики: якщо хвороба дасть ускладнення, лікувати її буде нічим, оскільки бактерії дуже швидко пристосовуються до медпрепаратів. Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» заявила професор-імунолог Катерина Гаркава.
За її словами, до групи ризику під час епідемій грипу в першу чергу потрапляють люди з порушеним імунітетом — після важких операцій, хворі на цукровий діабет, астму, туберкульоз, СНІД, з онкопатологією тощо. Вона також відзначила, що грип часто закінчується пневмонією, особливо якщо людина переносить його на ногах.
«Дуже багато людей не звертаються вчасно до лікаря, не обстежуються і не знають про свою хворобу. Щоб підвищити імунітет, уважно слідкуйте за своїм харчуванням. Хай як традиційно звучать ці рекомендації, але постарайтеся їх дотримуватися. У раціоні щодня мають бути свіжі фрукти й овочі, соки, морси, фіточаї. Дуже корисний, особливо для дітей, гарбуз у будь-якому вигляді — запечений, тушкований, із медом, горіхами — кому як подобається», — радить професор.
За матеріалами: «Дзеркало тижня» />