Лікарі-трансплантологи запевняють, що арешт їх колег ставить під загрозу життя пацієнтів

 

size="4">Ситуація, як склалась в Україні з арештами лікарів-трансплантологів з Інституту ім. О. Шалімова, ставлять під загрозу життя пацієнтів.

 

size="4">Про це заявила директор напрямку “Реформи та ініціативи” МБФ “Лікар. Інфонд” Лариса Слюнченко сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

 

size="4">Трансплантація, як метод лікування, застосовується у разі, коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров'я пацієнта іншими методами лікування неможливе. Ситуація з арештами лікарів поставила під загрозу життя людей, яким була запланована пересадка нирки на цьому тижні. Подібні операції є унікальними, потребують професійної підготовки лікаря протягом 15-20 років”, — наголосила вона.

 

size="4">Як зазначила фахівець, щорічна потреба в трансплантації органів в Україні становить: при захворюванні нирок — у 4 тис. осіб, печінки — до 2,5 тис, серця — до 2 тис.

 

size="4">У свою чергу кардіохірург-трансплантолог Борис Тодуров зауважив: “Людей, які очікують трансплантації підшлункової залози та серця — це тисячі і десятки тисяч, а це загалом молоді люди до 40 років. Дуже багато дітей, а спеціалістів, котрі можуть їх врятувати, сьогодні в Україні можна перелічити на пальцях. Зокрема, спеціалістів в області пересадки нирок — 5-6 в Україні”, — підкреслив він.

 

size="4">Медики висловили прохання до влади вирішити це питання з лікарями.

 

size="4">Нагадаємо, що 14 жовтня трьох лікарів інституту ім. О. Шалімова було затримано і висунуто обвинувачення в торгівлі людьми з метою пересадки органів.

 

Читайте также по теме