Ліквідація офшорної зони на Кіпрі не вирішить проблеми приховування статків — Лєкарь

 

Ліквідація офшорної зони на Кіпрі не вирішить питання приховування українськими бізнесменами своїх статків з метою ухиляння від сплати податків.

 

Таку думку висловив заступник голови Державної податкової адміністрації Сергій Лєкарь, коментуючи заяву екс-віце-прем’єр-міністра з економічних питань Сергія Тігіпка (а нині міністра соціальної політики) щодо можливостей денонсування угоди з Кіпром про подвійне оподаткування, передав кореспондент ГолосUA.

 

Зокрема, він зауважив, що після ліквідації офшору на Кіпрі залишаться ще й інші країни, з якими Україна не має угоди про виключення подвійного оподаткування, такі наприклад як Віргінські острови або Барбадос. Водночас, С. Лєкарь наголосив, що офшор не може бути злочином, тому що він є складовою загального економічного процесу, що відбувається.

 

“Єдине, що це впливає на економічні показники України, тому це – справедлива реакція, що пов’язує уряд і платників податків”, — додав податківець.

 

На уточнююче запитання журналістів, чи варто боротись з офшорами, зменшуючи власні податки, він зауважив, що наразі Україні необхідно “розглядати питання про зменшення оподаткування”. “Але єдине, що зменшення податків тягне за собою зменшення надходжень до бюджету, і держава має певні зобов’язання перед суспільством. Отже, зменшуючи податки, необхідно впливати на такі процеси, збільшувати систему надходжень за рахунок, зокрема, скасування офшорних зон і вилучення схем ухилення від оподаткування”, — наголосив заступник голови ДПА.

 

Нагадаємо, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко ще перебуваючи на посаді віце-прем'єр-мініста заявив, що доручив за тиждень підготувати документи, необхідні для денонсації угоди з Кіпром.

 

При цьому він наголосив, що переговори про скасування цього договору або зміну його умов йдуть вже багато років і затягуються кіпрської стороною. Також він зауважив, Кіпр давно перетворився на найбільшого інвестора української економіки: з острівної країни інвестовано понад 8,5 мільярдів доларів. А з України — в Кіпр, як свідчить офіційна статистика, лише прямих інвестицій було на понад 6 мільярдів. Це, передусім, кошти українських підприємств, які уникають оподаткування. Як відомо, поставити крапку у цьому питанні вже нині екс-віце-прем’єр пообіцяв, звітуючи минулої п’ятниці перед депутатами у Верховній Раді.

 

Читайте также по теме