ГолосUA
11:30 16/10/2010

Лише 3-4% українців отримують відмову у шенгенських візах — МЗС

size="4">Відсоток відмов у візі українцям по країнах Шенгену становить не більше 3-4%. 

 

size="4">У вітчизняному МЗС пишаються: їм за рекордно короткий час вдалося переконати світ і Європу зокрема — українців можна пускати до себе.

 

size="4">За словами керівника управління інформаційної політики МЗС України Олега Волошина, “люди хочуть подивитися Париж, Мілан та інші міста і абсолютно не мають наміру лишатися там нелегальним мігрантами. Якщо казати грубо, всі, хто хотів, уже поїхав і лишився”.

 

size="4">Чимало країн або вже скасували візовий режим з Україною, або спростили його. Як от Хорватія чи Болгарія. Останню минулоріч відвідало близько 70 тисяч українців. Цього року — вже на третину більше.

 

size="4">І це збільшення категорії громадян, які мають право на безкоштовну візу, отримання безкоштовної візи, до того ж, це зростання, я думаю, пов'язаний ще зі спрощеною процедурою отримання віз”, — переконана прес-аташе посольства Республіки Болгарія в Україні Крістіна Ніколова.

 

size="4">Втім, низка країн і досі залишаються для українців важкодоступними. Серед них — США, хоч і щороку за тимчасовими візами туди їдуть близько 60 тисяч наших співвітчизників.

 

size="4">3 з кожних 4-х українців, що подають заявку на візу, отримують її. Відтак, це міф, що важко отримати американську візу. Особи, що звертаються до посольства за візою, повинні продемонструвати міцні соціальні, економічні та родинні зв'язки з Україною і мати можливість запевнити в тому, що вони таки повернуться назад до України”, — зазначив генеральний консул посольства США Кетлін М. Геннесі.

 

size="4">Втім, на думку фахівців — віза у будь-яку країну не стане проблемою, якщо до її отримання підходити з "чистим серцем".

 

size="4">Велика кількість відмов є по двох причинах. По-перше, 94% відмов відбуваються через неправильну подачу документів. І друге, тому що люди хочуть, грубо кажучи, щось “намутити”. Ми стараємося щось придумати, щось не показати, щось зробити, щоб вийти з ситуації, а європейці якраз відрізняються тим, що коли розказувати всю правду, то все виходить”, — розповів фахівець із самостійного планування подорожей Орест Білоус.

 

size="4">Таку ж ідею сповідують і в посольстві Іспанії, куди за візою тільки цього року звернулося майже 23 тисячі українців. Але найбільше проблем їм створюють недобросовісні прохачі. І тоді у іспанського представництва лише два шляхи.

 

size="4">Не віддати візу, або віддати візу з вимогою, що, коли вони повернулися — показали, що вони повернулися. Або бувають і такі випадки, коли ці документи неправильні чи фальшиві, але, як я вам сказав, не більше 2,2% відмови”, — каже посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно.

 

size="4">Втім, лишаються деякі і за бортом. У Євгенії Бойко 2 іспанські "відмови". Збиралася з нареченим у європейське турне і першою у графіку була Іспанія. Втім, поїхати туди їй не судилося, наречений дивися на Європу сам.

 

size="4">Вони не були впевнені в тому, що я вернуся на Україну на момент закінчення візи. Запитували на якому автомобілі їздить мій тато, скільки він заробляє грошей, де працює, якісь такі особисті подробиці: чому ми живе разом з моїм хлопцем, чому ми не одружені”, — розповідає не змогла отримати візу до Іспанії Євгенія Бойко.

 

size="4">Відтак, вірити у швидке запровадження безвізового режиму між Україною і Європою, на яке так сподівається нинішній уряд, не варто. Тим більше Україна має багато домашніх завдань — запровадити біометричні паспорти чи, наприклад, створити незалежний від МВС міграційний орган.

 

size="4">За матеріалами: канал 24

 

Читайте также по теме