Понад 50% українців вважають за краще готувати їжу і харчуватися виключно вдома.
Така ситуація сталася через те, що Україна опустилася на передостаннє місце в Європі за рівнем споживання, і зараз за межею бідності (при доході на душу населення менше $ 500) у нас знаходиться 78% населення.
Про це свідчать останні дані статистичного агентства ООН.
Навіть ті, хто регулярно харчується у ресторанах швидкого харчування, роблять це в середньому не більше одного разу на тиждень (у столиці та містах-мільйонниках — три-чотири рази на тиждень), а не раз на день, як європейці. Похід в такий ресторан зазвичай має на меті не стільки насититися, скільки швидко перекусити.
Втім, за останнє десятиліття в країні сформувався прошарок населення (в основному офісні службовці), в побут якого міцно увійшла звичка обідати у фастфудах. Але й присутня українська специфіка. Консервативна тяга українців до домашньої їжі вилилася в широке поширення нетипових для Європи ресторанів швидкого харчування з так званим "довгим прилавком". Їх меню значно ширше, ніж у традиційних фастфудах, і включає звичні для місцевого шлунка позиції, а час обслуговування і середній чек можна порівняти ("Пузата хата", "Здоровенькі були", "Домашня кухня" та ін.) Відвідуваність цих закладів у півтора-два рази вище, ніж їх західних родичів в Україні. Крім того, за спостереженнями експертів, левову частку їхніх відвідувачів стали складати приїжджі, для яких подібний формат — швидше за похід за екзотикою, ніж споживча звичка. Тим не менше сумарно і на один, і на інший формат припадає 20% обороту всього ресторанного бізнесу країни.
Відмінною рисою українського гастрономічного побуту є й те, що, на відміну від західних країн, у нас не дуже популярні азіатські кухні (китайська, тайська, індійська тощо), які в країнах ЄС складають конкуренцію світовим мереж "швидкої їжі". А також є другими (після піци) позиціями, найбільш часто замовляли на будинок. Експерти пояснюють це невдалим виходом на український ринок закладів цієї специфічної кухні — без смаку страв і випадки масового отруєння поховали дану нішу в зародку. Виняток тут становить лише Одеса. />