Голова Верховної Ради України Володимир Литвин називає ухвалення Податкового кодексу і Державного бюджету на 2011 рік ключовими завданнями парламенту на поточній сесії. />
Про це він заявив в інтерв`ю «Радіо «Ера», повідомила прес-служба парламенту.
В.Литвин повідомив, що у вівторок він підписав до розгляду парламентськими комітетами урядовий проект Податкового кодексу для підготовки до розгляду у першому читанні і на ознайомлення депутатам.
Зазначивши, що урядовий проект «викликає багато нарікань», В.Литвин висловився за необхідність переведення дискусії навколо цього документу у конструктивне річище, аби ухвалити такий Податковий кодекс, який «буде сприйнятий суспільством, бо він стосується всіх», і на його основі ухвалити бюджет на наступний рік.
Податковий кодекс, сказав Голова Верховної Ради, має бути простим в адмініструванні і зрозумілим, «підйомним» для тих, хто сплачує податки, захищати «тих, хто живе чесно», забезпечувати «соціальне вирівнювання в суспільстві».
За словами керівника парламенту, цей документ буде розглянутий «за повною процедурою, буде проведено не одне спільне засідання з представниками уряду, і в процесі діалогу ми вийдемо на прийнятне для країни і людей рішення». «Думаю, ми знайдемо відповідний компроміс, бо документ набуде легальності тоді, коли його сприймуть спокійно або нейтрально», — сказав В.Литвин.
Відповідаючи на запитання, чи є підстави «вважати, що зараз функції парламенту звелися до того, щоб не заважати працювати Кабміну», Голова Верховної Ради зазначив, що парламент до останнього часу переважно розглядає законопроекти народних депутатів, «і це зрозуміло, тому що новий уряд не міг так швидко напрацювати своїх законопроектів». За його словами, лише четверта частина з більш ніж 80 законопроектів, запропонованих до розгляду на цьому тижні, внесені Президентом України або урядом. «Тому говорити про те, що парламент вже перетворився на місце, де підтримують лише урядові рішення, не можна, тим паче, що існує доволі потужна опозиція, а коли опозиція критикує, то будь-яка влада повинна дивитися, наскільки справедливою є ця критика і що можна в цьому плані зробити, і таким чином покращувати рішення», — сказав він.